Hubnutí s šálkem zeleného čaje

8.3.2005 00:00
Hubnutí

Látka obsažená v zeleném čaji chrání před obezitou - alespoň to naznačují pokusy s myšmi. Tříslovina nesoucí odborné označení epigalokatechingalát u myší úspěšně omezovala vytváření tuku, informoval Německý ústav pro výzkum výživy (DIfE) v Postupimi. Tento účinek prý však není vyvolán snížením chuti k jídlu, ale omezením procesu trávení ve střevech a zvýšeným spalováním tuků.

Aby se vyloučil účinek jiných látek obsažených v zeleném čaji, používal se při pokusech extrakt, který z 94 procent tvořil epigalokatechingalát, jenž se běžně označuje zkratkou EGCG. Pokusné myši dostávaly po čtyři týdny tuto látku v různé koncentraci a současně jim bylo podáváno krmivo bohaté na tuky. Po 29 dnech měly pokusné myši výrazně nižší váhu než myši, které do pokusu zahrnuty nebyly.

Susanne Klausová z postupimského ústavu upozornila, že zelený čaj obsahuje velké množství látek, které snižují krevní tlak i hladinu cholesterolu v krvi. Je jim dokonce připisován jistý ochranný účinek proti rakovině. Kromě toho podle Klausové řada studií provedených v Asii dokládá, že tyto látky mají jistý vliv na snižování váhy. Tento účinek prý vyvolá konzumace čtyř nebo pěti šálků zeleného čaje denně.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

přírodní hubnutí je velmi úspěšné a především bezpečné, bohužel...
Lena  |  24.1.2016 17:25

je to spiknutí výrobců leků, bylinky jsou levné, efektivní a...
Milka  |  24.1.2016 18:24

www.piperineforte.com velmi účinné bylinné tablety pomocné při hubnutí!
xxx  |  31.1.2016 21:05

jeden velký podvod, na který skočí jen retardovaná osoba.
jo  |  31.1.2016 22:39

Je to tak ,sice je to hnusne napsané ale je to fakt jde o to výdej kaloriji...
Verca  |  23.2.2016 15:50

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *