Diety známých osobností vás mohou i zabít!

29.12.2004 00:00
Hubnutí

Stále více žen se snaží držet kruté diety, doporučované hvězdami filmového nebe. Speciální dietní program, který po celém světě propaguje herečka Geri Halliwellová (30) může být dokonce pro obyčejného člověka i životu nebezpečný! Britští lékaři jednoznačně prokázali, že u devadesáti procent žen a dívek, které dietu držely, došlo k výraznému zhoršení zdravotního stavu. Kromě nabourané imunity se mnoho dívek toužících po vychrtlosti potýkalo také s psychickou labilitou a sníženou plodností.

Problém většiny diet spočívá v tom, že dámy a slečny samy rozhodují o zastoupení různých druhů potravin v jídelníčku a většinou zapomínají na nejdůležitější živiny, nezbytné pro dobré fungování organismu.

Čtyřicet procent z testovaných adeptek se domnívalo, že některé potravinářské výrobky jim způsobují alergii a bez konzultace s lékařem je přestaly jíst. Nevědomky tak riskovaly nedostatek důležitých látek v organismu, osteoporózu a selhání obranyschopnosti.

?Například herečka Geri Halliwellová doporučuje vyloučit ze stravy pšenici a veškeré tuky, a přitom dodržovat nadměrnou fyzickou zátěž. To mi připomíná masochistické bičování či dobrovolný koncentrační tábor,? říká zástupce společnosti Medix z Velké Británie, která se rozhodla bojovat proti veřejně prezentovaným šarlatánským receptům a programům na hubnutí. Její zástupci jsou totiž přesvědčeni, že v budoucnosti se stane léčba dietou postižených lidí jedním z nejzávažnějších problémů třetího tisíciletí.

Zdroj: Plus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Zdravím všechny zájemce o zdravé hubnutí. Středomořská dieta a...
Karel  |  10.2.2005 17:26

Není umění zhubnout, ale tuto figuru si udržet. Proto je základem mít...
dakarka  |  13.4.2005 14:06

Reaguji na Váš příspěvek k Emulipsu. Neříkám, že výrobek je...
Cesar  |  21.4.2005 13:55

www.hubnete.cz/razdva
Pavel  |  28.4.2005 23:18

Nedivím se že stojíte stále na stejné váze když máte hlavní jídlo...
franta  |  5.5.2005 20:38

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *