Detoxikace - start pro zdravé hubnutí

15.10.2003 00:00
Hubnutí

Zácpa může být příčinou, proč se nám nedaří zhubnout. Naplněné, zanesené tlusté střevo je zdrojem toxických látek, které mohou mít celkově špatný vliv na celý organismus.

Když exkrementy zůstávají příliš dlouho v tračníku (část tlustého střeva), dochází ke zpětné resorbci vody s toxickými látkami, které se pak dostávají cévním systémem do jater. Výkaly se zahušťují a je mnohem těžší je vyloučit z těla ven. Játra, která už jednou toxiny odhalila a poslala k vyloučení z těla, se s nimi musejí potýkat znovu. V návaznosti na to se objevují problémy, jako je páchnoucí dech, plynatost, letargie, problémy s pokožkou a bolesti hlavy. Hlavním problémem je ale nadýmání a zahnívání tělních tekutin.

Tvrzení, že toxické látky a exkrementy mohou být zodpovědné za problémy s váhou, je často předmětem vzrušených diskusí mezi odborníky. Někteří to považují za nesmysl, zatímco jiní věří, že detoxikace organismu pomáhá díky pročištění jater zvýšit úroveň metabolismu a zlepšuje vstřebávání vitaminů a minerálních látek. Tato představa není zdaleka nová. Myš1enka, že schopnost organismu spalovat kalorie může být ovlivněna "vnitřní čistotou těla", se mezi lékaři objevila už začátkem 20. století. Vzpomeňte si na průkopníka v oblasti kombinací potravin, doktora Johna Tildena. Uveřejnil závěry o toxických látkách v organismu už v roce 1926.

Když je systém zodpovědný za zpracování a vyloučení exkrementů přetížený, nebo je tělo podvyživené, odpadní látky z těla neodcházejí a zůstávají uvnitř. Když nejsou toxické látky vyloučeny z těla, hromadí se. A hádejte kde. Ano, ve vašich tukových buňkách. Proto se detoxikace jeví jako vhodný start pro snižování tělesné hmotnosti. Pročištění organismu také pomáhá zbavit se letargie a umožňuje načerpat novou životní energii.

Zdroj: Velká kniha o dělené stravě, nakladatelství Columbus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Prodám sirup Neera detox (1 L) - týdenní kúra (využito pouze jeden den...
Neera detox - prodám  |  4.9.2015 17:57

Dobrý den. Chtěla bych podstoupit detox,ale nemohla by jste mě napsat jak...
Iveta  |  15.9.2015 16:09

Dobrý den. Chtěla bych podstoupit Neera detox,ale nevím jak je to s...
Iveta  |  16.9.2015 15:27

dobrý den, máte ještě neera sirup k dispozici?? děkuji za info ....
Gábina  |  1.10.2015 22:47

zadne caje ci tak nic takoveho jsem nidky nezkousela, ale mam dobrou...
Anna  |  18.3.2016 12:57

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *