Za břicho může skutečně pivo

22.9.2003 00:00
Hubnutí

Milovníci pěnivého moku omlouvají pneumatiky v pase, které hyzdí jejich jinak urostlou postavu, nejrůznějšími způsoby. Odmítají si přitom připustit jediné, že totiž za pivní břicho opravdu může pivo. K těmto závěrům alespoň dospěl vědecký tým z německých Cách, jehož závěry zveřejnil Sven-David Müller, mluvčí zdejší společnosti pro racionální výživu a dietetiku.

Podle zjištění odborníků společnosti totiž každý půllitr tohoto nápoje, přestože neobsahuje žádný tuk, vede k hromadění nehezkých faldů. Toto množství oblíbené tekutiny dodává do organizmu přinejmenším 200 kilokalorií, o své se navíc hlásí uhlohydráty, především sladový cukr, který se okamžitě promítá do zvýšeného výskytu krevního cukru. Tím ovšem vyvolává i nadprodukci inzulinu. Tělo reaguje okamžitým pocitem neukojitelného hladu, který navíc povzbuzují i hořké přísady v pivě. Neblahou úlohu sehrává také alkohol v pivu, který vlastně brání účinnějšímu spalování tuků.

Adamovým potomkům se přitom často nelíbí, že jsou na tom jejich partnerky, holdující stejné zálibě, o poznání lépe. Nemají ovšem zcela pravdu. Ženská fyziognomie sice zamezuje tvoření tukových vrstev v břišních partiích, nicméně postihuje nadměrnými faldy zadek a boky.

Nabyté "pivní" kilogramy jsou však pro muže skutečně nebezpečnější. Právě u mužů se totiž vyskytuje zvýšené riziko onemocnění nedostatečnou látkovou výměnou, cukrovkou, případně poruchami krevního oběhu, které mohou mít až tragickou dohru.

Zdroj: PLUS

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Každý den trochu cvičení a hlavně 3 hodiny před spaním nežrat!!!!!!
Jindřiška  |  24.3.2007 10:35

tak chtěla bych poznat člověka kterému břocho připadá sexy myslím si...
pei  |  1.4.2007 18:19

Jezis sem pisou snad sami negramoti:)
Honza  |  30.9.2007 17:12

Nejdřív si dopň rezervy v gramatice :-D, pak se začni hýbat, snaž se...
Honza  |  1.7.2010 00:29

pivo piji asi 4x-5xtydne a to 3-4kusy,a za nejakou dobu ,asi za rok se mi...
jana  |  3.8.2015 19:20

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *