Atkinsova drastická dieta

16.9.2003 00:00
Hubnutí

Mnohé dietní programy podporované celebritami nepatří zrovna mezi zdraví prospěšné. Jedné z nejdrastičtějších a možná nejnebezpečnějších ze všech diet podlehly jen v Británii tři milióny lidí. Vinit za to mohou také Jennifer Anistonovou a Geri Halliwellovou, které program na snížení tělesné hmotnosti podporují. Mezi Brity je znám jako Atkinsova dieta, založená na konzumaci tučných potravin.

Když se v roce 1972 tento neobvyklý a bizarní dietní program objevil poprvé na světě, většina lidí ho ignorovala. Teprve ve druhé polovině devadesátých let se k němu začaly vracet některé celebrity, a rázem se tak ze zapovězeného ovoce staly sladké lákavé plody. Za posledních pět let mu podlehly čtyři milióny osob, které toužily po štíhlé linii. Nedávno byl zveřejněn průzkum veřejného mínění, v němž osmdesát pět procent ze všech dotázaných, kteří Atkinsovu dietu zkusili, odpovědělo, že je určitě účinná a dobrá. Navíc ji sedmdesát procent doporučilo svým přátelům a známým.

Neobvyklá dieta založená na konzumaci velmi tučných potravin zaznamenává v posledních měsících další vlnu své popularity. Na obou stranách Atlantiku ji však odborníci považují za nebezpečnou a lidem ji vůbec nedoporučují. Nicméně jen padesát procent z dotazovaných osob zkoušejících Atkinsovu dietu si myslí, že by si tento program hubnutí zasloužil odborný výzkum, který by zhodnotil vedlejší účinky. A jen jedno procento z nich soudí, že dieta opravdu není zdravá.

Z celkového průzkumu veřejného mínění vyplývá, že se o dietu nebo hubnutí pokusilo čtyřicet jedna procent lidí. V posledních pěti letech hublo padesát osm procent z nich, přičemž pro Atkinsovu dietu se vedle ostatních diet rozhodlo devět procent Britů. Úspěch tohoto typu diety má za následek také pokles prodeje těstovin z tvrdé pšenice, rajčat a zeleniny, které jsou součástí ostatních typů dietních programů.

Zdroj: PLUS

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Po přečtení Vašich článků na téma "Atkinsonova dieta" mě...
Jarda  |  24.3.2013 19:29

Souhlasím s panem Jardou, kniha Dr. Atkinsona logicky vysvětluje procesy a...
Olga  |  18.4.2013 10:21

Lepší je tohle www.xjidelnicek.cz a opravdu to funguje!
Kamca  |  31.3.2014 19:32

Podstatou je, ze kazda tahle dieta je drasticka, ale presne proto se...
Asam  |  6.6.2018 13:30

Rychlé zhubnutí vyvolá jojo efekt. Nejlepší dieta je POHYB. A jídlo...
šok  |  6.6.2018 13:34

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *