Adipex na hubnutí může způsobit i smrt

7.10.2005 00:00
Hubnutí

Český profesionální kulturista a trenér prodal reportérovi České televize (ČT) přípravek na hubnutí adipex, který je jinak k dostání pouze na lékařský předpis. ČT muže natočila skrytou kamerou. Nesprávné užívání léku podle ní může způsobit zdravotní problémy, někdy i smrt.

Adipex musí podle ČT předepsat lékař, a to pouze pacientovi, který je v dobrém zdravotním stavu. Bez odborného dohledu může přípravek vážně poškodit zdraví. Televize však přes internet dokázala bez problémů kontaktovat dealera, který léky nabízí na běžných inzertních webových stránkách. Byl jím český kulturista a trenér, který ČT lék prodal za 1500 korun. "Když budete chtít, není problém, můžete ho mít. Já mám cokoli, co existuje," řekl mimo jiné v záběru natočeném skrytou kamerou.

Podle ČT má lék řadu vedlejších účinků. Když je nesprávně užíván, může způsobit poruchy metabolismu i psychické problémy. V krajních případech může pacient dokonce zemřít, uvedla ČT. Kulturista, který by se měl na jaře zúčastnit mistrovství světa ve Spojených státech, také ČT řekl, že je schopen sehnat i další látky, například efedrin. Ten se mimo jiné používá i na výrobu pervitinu.

Prodejem léků, které jsou jinak k dostání pouze na předpis, se dealeři dopouštějí několika trestných činů. Podle mluvčí policejního prezidia Blanky Kosinové v takovýchto případech může jít například o podvod nebo neoprávněné podnikání. Policie se však zatím nelegálním prodejem léků přes internet intenzivně nezabývá. Vyšetřování je zahájeno až na základě konkrétních podnětů, uvedla ČT.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Vlastomail.cz vratte mi penize, nebo poslete adipex!! Vsichni jste podvodnici.
Katka  |  16.9.2014 09:11

vlasto.cz - posíla jen adipex tak bez psat kraviny nekde jinde. jediny...
maria44  |  16.9.2014 20:38

vlasto.cz - posíla jen adipex tak bez psat kraviny nekde jinde. jediny...
maria44  |  16.9.2014 20:38

Jste v jakékoli finanční problém? Potřebujete rychlou půjčku pro...
james.smithfund@gmail.com  |  26.9.2014 03:03

Dobry den schanim adipex. nikkkolaa@seznam.cz
nikkkolaa@seznam.cz  |  3.10.2014 08:07

zobrazit všechny komentáře