4 triky na hubnutí

22.2.2013 00:01
Hubnutí

Děsí vás slovo dieta? Máme pro vás několik tipů pro štíhlejší postavu, po kterých hladovět rozhodně nebudete.

Jezte minimálně 20 minut

K vytoužené postavě je zbytečné mířit drastickými dietami. Můžete si k ní dopomoci malými, ale účinnými drobnostmi během stolování.  Dobu jídla si protáhněte co nejdéle. Jezte pomalu, nejlépe 20 minut. Přibližně takovou dobu totiž trvá mozku, aby vám vyslal signál, že jste již najezení. Pokud jíte rychle a příliš hltáte, zkonzumujete více, než opravdu potřebujete a po jídle se budete cítit zbytečně přesycení.  Jídlo si dávejte také na menší talířky. Porce bude vypadat opticky větší a sníte toho méně. Do svého jídelníčku zařaďte chilli papričky, urychlují metabolismus a pomáhají tak při hubnutí.

Půl hodinka cvičení 3krát týdně

Správná výživa dokáže mnoho, ale abychom měly vysněnou postavu, musíme se i trochu zapotit. Se cvičením rozhodně nečekejte na léto, ale začněte cvičit co nejdříve, protože viditelné změny začínají být vidět nejdříve po 5 týdnech, takže čím dříve začnete, tím pro vaši postavu lépe. Vyzkoušejte například Expresku - síť fitness posiloven, určených pouze pro dámy.  Zábavný a účinný fitness program vám zabere pouhých 30 minut a výsledný efekt je vidět již za pár týdnů.  Během půlhodinky intenzivního tréninku si procvičíte svaly, zpevníte tělo a zrychlíte metabolismus, to znamená, že snadněji spalujete tuky a vaše váha klesá.  Samotný cvičební program Expreska je na bázi kruhovém tréninku. „Trénink probíhá na 8 hydraulických cvičebních strojích a na 8 aerobních mezistanicích. Vše je uspořádané do kruhu, takže si během 30 minut stihnete zahřát, rovnoměrně procvičit horní i dolní svalové partie těla a protáhnout se,“ říká Petr Kořínek, ředitel společnosti Expreska. 

Sklenice vody

Malý zázrak udělá i sklenice vody, kterou vypijte před každým jídlem. Ta vás zasytí a vy pak zkonzumujete méně kalorií. Průzkumy ukázaly, že lidé, kteří před jídlem vypijí jednu až dvě skleničky vody, zkonzumují následně o 75 až 90 kalorií méně. „O hladu se často říká, že je převlečená žízeň, takže dostatečným pitím tekutin si pomáháte od intenzivního pocitu hladu. Důležité je však pít celý den. Pokud náhle vypijete 2 litry vody, může se stát, že si zatížíte ledviny,“ říká výživová odbornice Lucie Miláčková ze sítě dámských fitness center Expreska.

Nealkoholické vína ke zdraví a štíhlé linii

„Pivo dělá hezká těla,“ zní oblíbený slogan mužů. Pokud ale chcete zhubnout, měly byste si alkohol dopřávat s mírou. Věděli jste, že v jedné lahvi vína je tolik kalorií jako v tučném jídle o třech chodech? Vyzkoušejte dealkoholizovaná vína, která obsahují minimum kalorií. Ta umožňují vychutnat si chuť kvalitního vína a vyhnout se nežádoucímu působení alkoholu. „Nealkoholická vína obsahují polyfenoly, které mají antioxidační účinky, působí protizánětlivě a také ochraňují kardiovaskulární systém,“ říká Radek Pech, jednatel společnosti a-freewine.cz, která dováží na náš trh kvalitní nealkoholická vína. Pokud již dostanete chuť na alkohol, dejte si bílý vinný střik. Tvrdý alkohol byste ale měly omezit na minimum, protože představuje kalorickou bombu. Nevýhodou alkoholu je také to, že po něm máte větší chuť na slané a mastné věci.

 

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

to také je vedlejší účinek, ale nejdůležitější že konečně...
no jo  |  24.8.2016 16:23

Přesně tak,kolik jsem toho už vyzkoušela a i při nich musíš jíst...
Jana  |  24.8.2016 16:54

Přesně tak,kolik jsem toho už vyzkoušela a i při nich musíš jíst...
Jana  |  24.8.2016 16:54

Což o to, triky vypadají dobře, ale už u prvního zdvihám oči v sloup....
Eduard Nud  |  16.11.2017 09:17

doporučuji v době hubnutí brát tohle https://www.odvodneni-organismu.cz/...
Damoša  |  18.6.2018 23:14

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *